ТЕ СА НАША ГОРДОСТ
2012 Г.
Поздравления за момичетата от баскетболния отбор на училището и техния треньор г-н Станислав Балъков, заели първо място в Ученическите игри - общински кръг!
- Валерия Кирилова Стефанова - VІІ "а" клас
- Валя Даниелова Варнева - VІ "а" клас
- Виктория Асенова Данкова - VІІ "а" клас
- Десислава Пламенова Чолакова - VІ "а" клас
- Марияна Пантелеева Тодорова - VІІ "а" клас
- Мелис Мехринова Хюсеинова - VІІ "а" клас
- Михаела Илиянова Тарапанова - VІ "а" клас
- Цветелина Стоянова Дончева - V "а" клас
Нашата медалистка Ива Евгениева Петрова от четвърти "а" клас:
Нови купи и медали за Ксандриния Капелова от трети "а" клас
през декември 2012 г.
Първо място в танцов фестивал в Банско на 02.12.2012 г.
Първо място в национален танцов турнир "Изгряващи звезди" в Кюстендил на 03.12.2012 г.
Първо място в Първа танцова спартакиада за купа "Търновска царица"
Първо място в национален танцов турнир "Изгряващи звезди" в Кюстендил на 03.12.2012 г.
Първо място в Първа танцова спартакиада за купа "Търновска царица"
Валя Варнева от VІ "а" клас със сертификат за достойно участие в математическо състезание "Черноризец Храбър"
Връчване на награди от конкурс за рисунки
Ръководител: г-н Борислав Нешев
09.11.2012 г.
Седем медала и три купи за танцьорките от "V-DANCE"
С 30 танца в пет категории се представиха седем момичета на възраст от 4 до 17 години от великотърновския клуб "V-DANCE" в шестия фестивал "Източно вълшебство" в Хасково. Надпреварата бе в стиловете бели денс, етно, латино шоу, хип-хоп и съвременни танци. Изпълненията бяха оценени от международно жури, което коментира решенията си с хореографите. Лилия Караиванова, Дария Караиванова, Александра Калчева, Савина Иванова, Ния Цветанова, Цветелина Дончева и Паола Босева завоюваха общо два златни и пет бронзови медала, както и три купи.
http://dariknews.bg
http://dariknews.bg
Калоян Захариев Захариев от шести клас - най-добре представил се ученик от област Велико Търново на заключителен областен кръг на ученическата олимпиада по астрономия
2012 г.
Мария Йорданова Спирдонова от шести клас - високи спортни успехи по хандбал май 2012
ЕКОЛОГИЯ И ТВОРЧЕСТВО
Красиви и функционални предмети, изработени от ученици от отпадъчни материали под ръководството на г-жа Грета Косева
Ралица Каменова Йорданова от четвърти клас - високи спортни успехи в областта на художествената гимнастика с треньор Савина Ганчева
Успехи в областта на дисциплината тенис на маса - Веселин Бориславов Петров от пети "б" клас, май 2012
Четири златни медала за Ксандриния от втори "а" клас и партньорът ѝ Денислав - възпитаници на КСАНИ ДЕНС
За пореден път отлично представяне в Открит танцов турнир по спортни танци в град Дупница на 20 май 2012,организиран от Клуб по спортни танци „Фантастик данс”, записа клуб по спортни танци “Ксани Денс” Велико Търново и Горна Оряховица с треньор Николинка Колева, който е член на Българската професионална танцова асоциация и Световния танцов съвет.
Невероятните боляри 8-годишната Ксандриния Капелова и партньорът й Денислав Иванов (на 9 г.) се представиха невероятно на танцовия подиум. Младата и очарователно талантлива двойка се състезава при по-големите от тях двойки, единадесетгодишни, спечелиха златни медали в първия турнир за деня - възрастова група до 11 години, в категория латиноамерикански и стандартни танци – ча ча ча, джайв, английски валс и куикстеп. Във втория следобеден турнир двойката се състезава с двойки на възраст до 9 години, в категория шест латиноамерикански и стандартни танци- ча ча ча, румба, джайв,английски валс, танго, куикстеп, където единодушно петчленното жури им отсъди отново първото място.
За пореден път отлично представяне в Открит танцов турнир по спортни танци в град Дупница на 20 май 2012,организиран от Клуб по спортни танци „Фантастик данс”, записа клуб по спортни танци “Ксани Денс” Велико Търново и Горна Оряховица с треньор Николинка Колева, който е член на Българската професионална танцова асоциация и Световния танцов съвет.
Невероятните боляри 8-годишната Ксандриния Капелова и партньорът й Денислав Иванов (на 9 г.) се представиха невероятно на танцовия подиум. Младата и очарователно талантлива двойка се състезава при по-големите от тях двойки, единадесетгодишни, спечелиха златни медали в първия турнир за деня - възрастова група до 11 години, в категория латиноамерикански и стандартни танци – ча ча ча, джайв, английски валс и куикстеп. Във втория следобеден турнир двойката се състезава с двойки на възраст до 9 години, в категория шест латиноамерикански и стандартни танци- ча ча ча, румба, джайв,английски валс, танго, куикстеп, където единодушно петчленното жури им отсъди отново първото място.
Още успехи на Ксандриния Капелова от втори "а" клас, в Гърция, спортни танци, май 2012
Успехите на младите огнеборци от ОУ "П. Р. Славейков" на областиния кръг от състезанието "Млад огнеборец", май 2012
Участници и медалисти от състезанието "Спешъл олимпикс"
май 2012
Иван Станиславов Балъков от трети клас - една от младите надежди на баскетбола във Велико Търново, участник в национални турнири в отборите на "Етър" и "Левски"
Отлично представили се ученици от ОУ "П. Р. Славейков" в международното математическо състезание "Европейско кенгуру"
Цветомир Стефанов Петров - трети клас, учител по математика - г-жа П. Ангелова
Петър Милков Недялков - втори "а" клас, учител по математика - г-жа Т. Азгорова
Светлозара Христова Христова и Ивайла Валентинова Петрова
пети "б" клас
първо и трето място в зонален турнир по спортна гимнастика
28 април 2012 г.
Ива Евгениева Петрова - трети клас
Първо място в Държавното първенство по киокошин карате
Отлично представяне в Открит танцов турнир по спортни танци в София на 29 април 2012 г., организиран от Клуб по спортни танци „Проданс”, записа клуб по спортни танци “Ксани Денс” с треньор Николинка Колева, която е член на Българската професионална танцова асоциация и Световния танцов съвет. 8-годишната Ксандриния Капелова от втори „а“ клас на ОУ „П. Р. Славейков“ - гр. В. Търново и партньорът й Денислав Иванов (на 9 г.) достойно се представиха на танцовия подиум. Представиха две демонстрации извън състезателната програма, които взривиха публиката в зала „Христо Ботев“. Младите и очарователно талантливи боляри спечелиха сребърни медали във възрастова група до 10 години в категория латиноамерикански и стандартни танци. За първи път се състезаваха с осем танца от десет в програмата на спортните танци. Двойката се готви усилено за международен турнир през май месец в Гърция, където ще представи достойно България.
Нашите млади огнеборци станаха първи в районното състезание
"Млад огнеборец"
Мариела Николаева Николова от седми клас - трето място в областния кръг на олимпиадата по биология и здравно образование
Ръководител: г-жа Дианка Колева
Калоян Захариев Захариев от шести клас - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по астрономия, най-висок резултат от област Велико Търново
Наградени ученици за участие в международното математическо състезание "Европейско кенгуру":
Петър Милков Недялков - втори "а" клас
Цветомир Стефанов Петров - трети клас
СПОРТЕН КЛУБ "V-DANCE"- ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО СЕ ЗАВЪРНА ОТ 1-ВИ SOFIQ DANCE FEST И 7-МИ ОТВОРЕН ТАНЦОВ ТУРНИР ГР. СОФИЯ, КОЙТО СЕ ПРОВЕДЕ ОТ 9-11 МАРТ 2012 ГОДИНА В ЗАЛА 2 НА НДК.
СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ ОТ СТАРАТА СТОЛИЦА СЕ ЗАВЪРНАХА СЪС ЗАВОЮВАНИ 3 КУПИ, 4 ЗЛАТНИ, 2 СРЕБЪРНИ МЕДАЛА И МНОГО ГРАМОТИ В СТИЛОВЕТЕ ТАНЦОВО ШОУ, ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ, ЕТНО ШОУ, СИНХРО ДЕНС И АКРО-ДЖИМ.
В СЪСТЕЗАНИЕТО ВЗЕХА УЧАСТИЕ 6 МОМИЧЕТА ОТ СК "V-DANCE"- В.ТЪРНОВО, КОИТО СЕ ПОДГОТВЯТ В ТРЕНИРОВЪЧНАТА ЗАЛА НА КЛУБА, КОЯТО СЕ НАМИРА В ОУ "П. Р. СЛАВЕЙКОВ" ГР. ВЕЛИКО ТЪРНОВО. МОМИЧЕТАТА И ДЕВОЙКИТЕ ОТ ОТБОРА СЕ ПРЕДСТАВИХА СЪС СЕДЕМНАДЕСЕТ ТАНЦА В НАДПРЕВАРАТА В РАЗЛИЧНИТЕ СТИЛОВЕ, СЪСТЕЗАВАЙКИ СЕ С ДЕЦА И МЛАДЕЖИ ОТ ЦЯЛАТА СТРАНА.
-ДАРИЯ КАРАИВАНОВА ДВА ЗЛАТНИ МЕДАЛА В СТИЛ АКРО-ДЖИМ ВЪВ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ЖЕНИ 9-11 ГОДИНИ
-ВАНЕСА ИВАНОВА ЗЛАТЕН И СРЕБЪРЕН МЕДАЛ В СТИЛ АКРО-ДЖИМ ВЪВ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ЖЕНИ 9-11 ГОДИНИ
-ЛИЛИЯ КАРАИВАНОВА /НАЙ-МАЛКИЯ УЧАСТНИК В СЪСТЕЗАНИЕТО/БЕШЕ НАГРАДЕНА С ДВА МЕДАЛА ВЪВ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ЖЕНИ ДО 8 ГОДИНИ В СТИЛОВЕТЕ ТАНЦОВО ШОУ И ХАРАКТЕРЕН ТАНЦ
-КАЛИНА НИКОЛОВА, НИЯ ЦВЕТАНОВА, ДАРИЯ КАРАИВАНОВА И ВАНЕСА ИВАНОВА-КУПА ЗА ВТОРО МЯСТО В ГРУПОВА ДИСЦИПЛИНА СИНХРО ДЕНС; КУПА ЗА ВТОРО МЯСТО В ГРУПОВА ДИСЦИПЛИНА ЕТНО ШОУ; КУПА ЗА ТРЕТО МЯСТО В ГРУПОВА ДИСЦИПЛИНА ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ, ВСИЧКИТЕ ВЪВ ВЪЗРАСТ 9-11 ГОДИНИ
ВАЛЕНТИНА КАРАИВАНОВА Е ТРЕНЬОР И ХОРЕОГРАФ НА ДЕЦАТА И МЛАДЕЖИТЕ ОТ СПОРТЕН КЛУБ "V-DANCE"- ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО. СПОДЕЛЯ, ЧЕ СПОРТЪТ И ТАНЦИТЕ СА ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО НЕ САМО ЗА ДЕЦАТА, НО И ЗА ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ. ЕДНО ТАКОВА СЪСТЕЗАНИЕ НОСИ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЗАРЯД И НОВИ УСЕЩАНИЯ. ВСЛЕДСТВИЕ ОТ ТОВА ЦЕЛИЯТ ОТБОР ОЧАКВА С НЕТЪРПЕНИЕ СЛЕДВАЩИТЕ ИЗЯВИ НА СПОРТИСТИТЕ И ТАНЦЬОРИТЕ ОТ СПОРТНИЯ КЛУБ.
СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ ОТ СТАРАТА СТОЛИЦА СЕ ЗАВЪРНАХА СЪС ЗАВОЮВАНИ 3 КУПИ, 4 ЗЛАТНИ, 2 СРЕБЪРНИ МЕДАЛА И МНОГО ГРАМОТИ В СТИЛОВЕТЕ ТАНЦОВО ШОУ, ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ, ЕТНО ШОУ, СИНХРО ДЕНС И АКРО-ДЖИМ.
В СЪСТЕЗАНИЕТО ВЗЕХА УЧАСТИЕ 6 МОМИЧЕТА ОТ СК "V-DANCE"- В.ТЪРНОВО, КОИТО СЕ ПОДГОТВЯТ В ТРЕНИРОВЪЧНАТА ЗАЛА НА КЛУБА, КОЯТО СЕ НАМИРА В ОУ "П. Р. СЛАВЕЙКОВ" ГР. ВЕЛИКО ТЪРНОВО. МОМИЧЕТАТА И ДЕВОЙКИТЕ ОТ ОТБОРА СЕ ПРЕДСТАВИХА СЪС СЕДЕМНАДЕСЕТ ТАНЦА В НАДПРЕВАРАТА В РАЗЛИЧНИТЕ СТИЛОВЕ, СЪСТЕЗАВАЙКИ СЕ С ДЕЦА И МЛАДЕЖИ ОТ ЦЯЛАТА СТРАНА.
-ДАРИЯ КАРАИВАНОВА ДВА ЗЛАТНИ МЕДАЛА В СТИЛ АКРО-ДЖИМ ВЪВ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ЖЕНИ 9-11 ГОДИНИ
-ВАНЕСА ИВАНОВА ЗЛАТЕН И СРЕБЪРЕН МЕДАЛ В СТИЛ АКРО-ДЖИМ ВЪВ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ЖЕНИ 9-11 ГОДИНИ
-ЛИЛИЯ КАРАИВАНОВА /НАЙ-МАЛКИЯ УЧАСТНИК В СЪСТЕЗАНИЕТО/БЕШЕ НАГРАДЕНА С ДВА МЕДАЛА ВЪВ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ЖЕНИ ДО 8 ГОДИНИ В СТИЛОВЕТЕ ТАНЦОВО ШОУ И ХАРАКТЕРЕН ТАНЦ
-КАЛИНА НИКОЛОВА, НИЯ ЦВЕТАНОВА, ДАРИЯ КАРАИВАНОВА И ВАНЕСА ИВАНОВА-КУПА ЗА ВТОРО МЯСТО В ГРУПОВА ДИСЦИПЛИНА СИНХРО ДЕНС; КУПА ЗА ВТОРО МЯСТО В ГРУПОВА ДИСЦИПЛИНА ЕТНО ШОУ; КУПА ЗА ТРЕТО МЯСТО В ГРУПОВА ДИСЦИПЛИНА ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ, ВСИЧКИТЕ ВЪВ ВЪЗРАСТ 9-11 ГОДИНИ
ВАЛЕНТИНА КАРАИВАНОВА Е ТРЕНЬОР И ХОРЕОГРАФ НА ДЕЦАТА И МЛАДЕЖИТЕ ОТ СПОРТЕН КЛУБ "V-DANCE"- ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО. СПОДЕЛЯ, ЧЕ СПОРТЪТ И ТАНЦИТЕ СА ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО НЕ САМО ЗА ДЕЦАТА, НО И ЗА ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ. ЕДНО ТАКОВА СЪСТЕЗАНИЕ НОСИ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЗАРЯД И НОВИ УСЕЩАНИЯ. ВСЛЕДСТВИЕ ОТ ТОВА ЦЕЛИЯТ ОТБОР ОЧАКВА С НЕТЪРПЕНИЕ СЛЕДВАЩИТЕ ИЗЯВИ НА СПОРТИСТИТЕ И ТАНЦЬОРИТЕ ОТ СПОРТНИЯ КЛУБ.
Трето място в междуучилищни игри по баскетбол
В отбора: Мария, Марияна, Мелис, Теодора и Виктория от шести клас, Любослава от седми клас
Ръководител: г-н Станислав Балъков
Конкурс "България и Китай - древни цивилизации"
Ръководител: г-жа Грета Косева
Участваха с ентусиазъм: Стефани Богоева, Берна Зографова и Полина Никова от седми клас
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА УЧАСТНИЦИТЕ В АНГЛИЙСКИЯ ТЕАТЪР
Ученици от седми клас
Ръководител: г-жа Галина Ангелова
Ръководител: г-жа Галина Ангелова
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА УЧАСТНИЦИТЕ В РУСКИЯ ТЕАТЪР
6 клас: Владимир, Николай, Теодор, Теодора, Мариана, Виктория, Мелис
7 клас: Никола, Софи-Дея, Ивайло, Венци, Любослава, Стела, Доньо, Радослава
Ръководител: г-жа Вероника Михайлова
Пожелаваме им нови бъдещи успехи!
7 клас: Никола, Софи-Дея, Ивайло, Венци, Любослава, Стела, Доньо, Радослава
Ръководител: г-жа Вероника Михайлова
Пожелаваме им нови бъдещи успехи!